E-Ticaret SEO

Pazarlama hedeflerinizi işletme ihtiyaçlarınızla uyumlu hale getiren sonuç odaklı SEO çalışması ile işinizi büyütüyoruz.

icons8 staff 50

Info Box

Click here to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

E-Ticaret SEO İle Satışlarınızı Arttırın

Her işletmeye uyan tek bir SEO stratejisi olmadığını, özellikle E-Ticaret SEO hizmetlerinde istenen sonuçları vermediğini iyi biliyoruz. Başarımızın sırrı, her müşterimizin ihtiyaçlarını ve hedeflerini doğru analiz edip,  müşterilerimizin her biri için benzersiz, terzi işi bir çözüm sunumamızdan geliyor.

Bu nedenle, ihtiyacınıza ve işinizin doğasına göre özelleştirilmiş, firmanıza özel E-Ticaret SEO hizmeti sunuyoruz.

E-Ticaret Arama Motoru Optimizasyon Hizmeti, web sitesi yapısını, içeriğini inceleme, e-ticaret anahtar kelimeler araştırması, yapısal veri ile siteniz ve arama motorları arasındaki iletişimi arttırma, ara bağlantılara, sayfa açılış hızını optimize etme vb. E-ticaret SEO Teknikleri içerir.

e ticaret seo
e ticaret seo 1

Web trafiğindeki artış, daha fazla satış, dolayısıyla daha fazla gelir elde etme kapsamını ve E-ticaret KPI’larınızı geliştirir. Online mağazanıza daha fazla ziyaretçi çekmenin daha uygun maliyetli ve sonuç odaklı yollarından biridir.

Potansiyel alıcıların %50’den fazlası ürünleri online olarak inceliyor ve bunların büyük bir kısmı online işlemlerle satın alma sürecini tamamlıyor. Bununla birlikte, Eticaret için rekabet eden işletmelerin sayısının her geçen gün artmasıyla, potansiyel müşterileri online mağazanıza çekmek gün geçtikçe daha da zor hale geliyor.

E-Ticaret arama motoru optimizasyonu hizmeti ile işletmeniz ilgili aramalarda daha üst sıralarda yer alır. Bu, daha fazla online görünürlük elde ederek satışlarınızı arttırmak için günümüzde rekabetçi SEO çalışmaları gerektirir.

Benji’s SEO Ajansı olarak, web sitenize organik trafik oluşturmayı ve daha yüksek dönüşümler yoluyla gelirinizi artırmayı hedefliyoruz.

Hedef müşterilerinizin, ihtiyaç duydukları ürünü ihtiyaç duydukları anda bulabilme rahatlığını gün boyunca yaşamasını sağlayın. E-Ticaret SEO çözümlerimizle ister uluslararası pazarlara, ister yerel pazara ulaşarak satışlarınızı artırın. Benji’s ile online mağazanızı bir sonraki seviyeye taşımaya başlayarak geleceğinize en verimli yatırımı yapın.

E-Ticaret SEO : Sürdürülebilir Olmak Önemli

Geleneksel Ticaret ve E-Ticaret arasındaki çizgi gün geçtikçe değişmeye devam ediyor. İstatistikler, Türkiye’de alışverişlerin yüzde 64’ünün online alışveriş ile başladığını gösteriyor. Bu, müşterilerin son satın almalarını nerede (online veya gerçek bir mağazada) yaptıklarına bakılmaksızın, online deneyimlerinin markanızla birlikte hareket edip etmeyeceklerine karar verme faktörü olarak hizmet ettiği anlamına gelir.

Her geçen gün artan dijital platformlara güvenen daha fazla kişi ve kurumla, işinizin geleceğini nasıl görüyorsunuz?

E-ticaret için SEO stratejisi, geleneksel SEO stratejisine kıyasla daha yüksek bir yatırım getirisi sağlamaya yardımcı olur. E-Ticaret SEO hizmetlerimizin önemli bir yönü, kolay navigasyon, anahtar kelime araştırması, ürün optimizasyonu, ara bağlantı, SEO uyumlu ürün açıklaması metin yazarlığı, ürün işaretlemeleri, bağlantı oluşturma, ürün promosyonları ve çok daha fazlası için web sitesi yapısını düzeltmeyi içeren özelleştirilmiş bir E-ticaret kontrol Listesi ve SEO stratejisi içermektedir.

İşletmenize uzun vadeli organik trafik sağlamak için Profesyonel SEO tekniklerini ve araçlarını kullanan kapsamlı çözümler sunuyoruz. SEO Ajansı, web sitenize gelen trafiği artıran ve bu ziyaretlerin potansiyel satışa dönüştürülmesi için ilgili ziyaretçilerin doğru yönlendirilmesini sağlayan sayfa içi ve site dışı SEO teknikleri kullanıyoruz.

e ticaret seo hizmeti 1

E-ticaret SEO Hizmeti ile Yeni Müşteriler Sizi Bulsun

İnternetin kullanıma girmesi ve teknolojik gelişmelerle birlikte, tüketici ihtiyaçları hızla değişmektedir. Müşteriler artık yoğun bir yaşam tarzı sürdürürken ihtiyaç duyduklarını satın almanın en hızlı ve en kolay yollarını tercih ediyor. Aslında araştırmalar, dünya çapında tahmini 1.8 milyar insanın e-ticaret hizmetleri aracılığıyla mal satın aldığını gösteriyor.

Online alışveriş, geleneksel mağazaların yalnızca eşleşmeyi umabileceği rahatlığı sağlar. Bu, e-Ticaret SEO hizmetlerinin birçok perakendeci ve işletmeler arası (B2B) şirketler için hızla bir zorunluluk haline geldiği anlamına gelir.

Pazar Erişiminizi E-Ticaret SEO ile Arttırın

Tüketicilerin değişen taleplerine ve satın alma davranışlarına uyum sağlamak amacıyla çok sayıda geleneksel perakende mağazası ve büyük bayilikler online pazara taşındı.  Bu, E-Ticaret sekötürunde SEO’nun işletmeler için giderek daha kazançlı bir gereklilik olduğunu kanıtlıyor.

Rekabette geri kalmayın. Bugün E-ticaret SEO hizmetine yatırım yaparak online pazar içindeki varlığınızı arttırmak için bize ulaşın.

Sıkça Sorulan sorular

E-Ticaret SEO Nedir?

SEO, web sitenize daha fazla organik trafik oluşturma sürecidir. E-ticaret SEO, online mağazanızı arama motoru sonuç sayfalarında  daha görünür hale getirmeye odaklanır.
 
İnsanlar online sattığınız ürünleri aradığında, E-Ticaret SEO, ürünlerinizin sayfalarda daha yüksek sıralarda görünmesini hedefler, böylece müşteriler online mağazanıza yönlendirilir ve potansiyel olarak satın alma işlemi gerçekleştirir. E-ticaret SEO hizmetleri, ürün SEO’suna daha özel anahtar kelime araştırması ve içerik geliştirme yapmayı gerektirir.

E-Ticaret SEO Ne Kadar Sürer?

E-ticaret SEO etkinliğini başlatma ve sonuç alma süresi özneldir. Ayrıca, mevcut kazanımlar üzerine inşa edilen veya herhangi bir bozulmaya bağlı olarak değişen sürekli bir süreç olduğu için faaliyet için belirlenmiş bir sınır yoktur.
 
Genel olarak, ilk değerlendirme için bir strateji geliştirmek ve ilk sonuçları almak yaklaşık 3-4 ay sürer. Bununla birlikte, birkaç durumda, sonuçlar hemen olabilir ve diğer durumlarda, bir yıldan fazla süren sürekli bir dönemden sonra daha somut sonuçlar ortaya çıkmaya başlar.
 
E-Ticaret SEO hizmetlerinin yeniden stratejikleştirilebileceğine dayalı olarak, periyodik hedefler belirlemeniz ve beklentiye karşı gerçek sonuçları analiz etmeniz önerilir.
12 ay, gerçek zamanlı bir değerlendirmeye sahip olmak için ideal bir zaman dilimidir.

E-Ticaret SEO Online İşinizi Büyütmenize Nasıl Yardımcı Olur?

E-ticaret SEO’nun ana hedefi, daha fazla potansiyel alıcıyı çevrimiçi mağazanızı ziyaret etmeye teşvik etmektir. Bunun bir parçası olarak yapılan tüm faaliyetler, alıcıları çevrimiçi mağazanızı bulmaya, ziyaret etmeye ve potansiyel olarak ürün satın almaya organik olarak teşvik etmektir.
 
Çevrimiçi trafik ne kadar yüksek olursa, satış yapma şansı o kadar yüksek olur. E-Ticaret SEO faaliyetleri daha çok ürünlere özel olduğundan ve ürünlerin arama motoru sonuç sayfalarında tanıtılmasını sağladığından, normal SEO hizmetlerine kıyasla daha yüksek yatırım getirisi için bir kapsam vardır.

Neden Benji’s E-Ticaret SEO Hizmetini Tercih Etmeliyim?

Benji’s, kapsamlı SEO ve Dijital pazarlama çözümleri sunan bir Dijital Pazarlama Ajansıdır. Çeşitli sektörlerden ve farklı ortamlardan müşteriler için E-Ticaret SEO hizmetleri sunma deneyimine sahibiz.
 
Lider bir E-ticaret SEO ajansı olarak, işinize diğer birçok hizmet sağlayıcıdan daha fazla değer katan avantajlar sağlıyoruz.
 
Gelişmiş araçlar ve kaynaklar: Mükemmelliğe olan bağlılığımız, teknolojiye yaptığımız yatırımda açıkça görülmektedir. Birçok gelişmiş içgörü, analiz ve çözüm sunan bir dizi en yeni SEO araçlarına ve teknolojilerine sahibiz. Ayrıca, sağladığımız E-ticaret SEO hizmetlerine değer katan şirket içi araçlar ve teknikler geliştirdik.
Uzmanlardan oluşan ekip: Deneyimleri ve uzmanlıkları tutkuları, ilgileri ve bağlılıkları ile desteklenen özel bir uzman ekibimiz var. Ekibimiz, SEO’nun farklı boyutları için uzmanlardan oluşmaktadır ve
dijital pazarlama hizmetleri. Birden fazla projede birlikte çalışma deneyimi, birçok uzmanın katılımına rağmen size sorunsuz hizmet vermelerini sağlar.
Sonuç odaklı hizmetler: Hem kısa hem de uzun vadede sonuç veren hizmetler sağlama konusunda deneyime sahibiz. Vurgumuz, daha kısa sürede gelir elde etmeye başlayacak çözümleri hayata geçirmektir. Ayrıca, daha uzun bir süre boyunca istikrarlı sonuçlar sağlayan ve sürdürülebilir çözümler tasarlamaya odaklanıyoruz.
Hesap verebilirlik ve şeffaflık: Sağladığımız tüm hizmetler için ölçümler sağlıyoruz. Müşterimiz bu raporlamayı kullanarak projenin ilerlemesini, yatırımın nerede kullanıldığını, yatırım getirisini vb. anlayabilir. Tanınmış bir SEO ajansı olarak, müşterimizin itibarına zarar verebilecek herhangi bir uygulama kullanmaktan kaçınırız. Gerçekleştirilen eylemlerden herhangi biri, uygulanmadan önce kapsamlı bir şekilde tartışılır.
Özelleştirilmiş çözümler: Müşterilerimizin her birine benzersiz olarak davranır ve olağan çözümler sunmaktan kaçınırız. Geliştirdiğimiz her strateji, müşterinin özel gereksinimlerini ve durumunu dikkate alır ve buna göre özelleştirilir.

SEO’nun E-Ticaret için önemi Nedir?

E-Ticaret SEO, e-ticaret sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olan bir stratejidir. Yüksek kaliteli içeriğe sahip iyi tasarlanmış ve optimize edilmiş bir web sitesi, Google gibi arama motorlarında daha iyi sıralanarak mağazanızın görünürlüğünü, organik trafiğini ve dolayısı ile satışlarınızı arttırır.